Manualne oczyszczanie twarzy lub pleców

Usuwanie zanieczyszczeń skóry jest ważnym elementem w pielęgnacji. Oczyszczanie twarzy nie jest zabiegiem tylko dla skór trądzikowych czy tłustych, ale wszystkich. Poprzez głębokie oczyszczenie aktywne składniki zawarte np. w kremach mogą dotrzeć w głąb naskórka.
Oczywiście skóry trądzikowe, zanieczyszczone wymagają częstszego oczyszczania, tak aby wyeliminować zmiany krostkowe i zaskórnikowe.Przy skórach mniej problematycznych oczyszczanie manualne wykonujemy dwa razy do roku, najlepiej po zimie i po lecie.

 
Przebieg zabiegu:
Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu. Przy użyciu odpowiednich preparatów usuwany jest nadmiar warstwy rogowej naskórka, a zastoiny gruczołów łojowych zostają rozpuszczone dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów. Po rozpulchnieniu skóry pod wapozonem, co pozwala na otwarcie porów skórnych i dokładne ich oczyszczenie, nakładane są maski o działaniu tonizującym, oczyszczającym oraz ściągającym.Dla lepszego efektu oczyszczenia i wygładzenie skóry stosujemy d’arsonval i galvan. Na zakończenie nakładany jest krem o działaniu rewitalizującym i antyutleniającym, stworzony dla skóry wymagającej wyjątkowej pielęgnacji po zabiegach oczyszczających.Oczyszczanie manualne najlepiej poprzedzić peelingiem kawitacyjnym.

 

Efekty zabiegu oczyszczania twarzy: