Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu w obszar skóry właściwej aktywnych preparatów takich jak kwas hialuronowy lub bogate w swoim składzie koktajle, które usprawniają funkcjonowanie komórek, zwiększają ich nawilżenie, metabolizm i regeneracje, hamują działanie wolnych rodników.

mezoterapia

Mezoterapia pozwala wypracować naturalny, ale jednocześnie dostrzegalny efekt poprawy kondycji skóry. Już po pierwszym zabiegu – skóra staje się nawilżona i bardziej napięta. Dziękiwzmożonej produkcji fibroblastów, odbudowuje się stelaż podporowy skóry.  Z czasem efekty zaczynają się pogłębiać – po serii zabiegów skóra staje się jędrniejsza i pozbawiona zmarszczek. Wzrasta jej gęstość i poprawia się struktura.

Obszary do mezoterapii:

Nazwa mezoterpia w dosłownym znaczeniu oznacza leczenie mezodermy. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek preparatów w obszar skóry właściwej – do warstwy brodawkowej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie i metabolizm w tkance podskórnej,  zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Mobilizujemy skórę do regeneracji, a jednocześnie dostarczamy budulca do naprawy. W naszym gabinecie stosujemy kilka technik nakłuć:

 

Dermaroller

Dermaroller powoduje przerwanie wiązań kolagenowych, które później odbudowują się poprawiając w ten sposób stan poddawanej zabiegowi skóry. Namnażające się komórki odbudowują strukturę tkanek i włókien elastycznych. Podczas zabiegu z użyciem rollera, powstaje około 200 tysięcy mikrokanalików, przez które od 400 do 1000 – krotnie zwiększamy wchłanianie i przenikanie substancji czynnych w głąb skóry.

199

 

Proces reorganizowania skóry może trwać miesiącami, ale pierwsze, zauważalne efekty mogą być widoczne w przeciągu 14 dni od pierwszego zabiegu. Mezoterapia z uźyciem dermarollera to alternatywna metoda dla liftingów operacyjnych.

2

3

4

Działanie zabiegu na skórę twarzy:

 

Działanie zabiegu na skórę ciała:

 

Metoda Nappage

Metoda Nappage to metoda wielokrotnych ostrzykiwań skóry.

1

Metoda mikropęcherzyka służy do aplikowania kwasu hialuronowego. Techniką tą stymulujemy naturalne procesy regenerujące w skórze co prowadzi do poprawy właściwości fizjologicznych, a tym samym wyglądu – zwiększenie napięcia, elastyczności i jędrności. Proces ten polega głównie na pobudzeniu komórek macierzystych do podziału i większej aktywności metabolicznej, a w efekcie – odbudowie autogennych składników skóry. Biostymulacja kwasem hialuronowym jest szczególnie skuteczna.

Stężenie kwasu hialuronowego u osoby po 25 roku życia zaczyna drastycznie spadać. Dzięki właściwościom wiązania wody kwas hialuronowy warunkuje prawidłowe uwodnienie substancji międzykomórkowych. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego łączy od 4 do 7 tysięcy cząsteczek wody.

25

 

MEZO LECZENIE SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia jest stosowana w profilaktyce łysienia, walce z utratą włosów, przywraca prawidłowe mikrokrążenie skóry głowy oraz stymuluje produkcje i wydłuża fazę wzrostu włosa. Zabieg znajduje szczególne zastosowanie u osób dotkniętych łysieniem nie-androgennym i plackowatym, wzmożonym wypadaniem i osłabieniem włosów. Ponadto mezoterapia polecana jest osobom, u których wypadanie włosów nastąpiło na skutek słabego krążenia, zaburzeń hormonalnych w okresie ciąży,stresu, złej diety, odchudzania czy jakiś czynników mechanicznych. W celu wzmocnienia kondycji włosów, odżywienia, szybszego wzrostu oraz odrostu utraconych pasm aplikuje się odpowiednie preparaty mineralno-witaminowe. Zabiegi przeprowadza się w seriach, w dwóch fazach. Pierwsza jest zintensyfikowana i ma na celu przywrócić prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy oraz regeneracje włosa. Następna faza to podtrzymanie efektu. Wprowadzane w skórę właściwą koktajle zawierają min. Minoxidil, Dexpanthenol, Cysteinę, Turynę, Biotynę, Metioninę, witaminy z grupy B6,E, A, miedż, cynk, żelazo, składniki mineralne.

url

1479549_643597819019562_379723504_n